Окончателното ръководство за коневъдството

You are employing a browser that won't supported by Fb, so we've redirected you to definitely an easier Variation to give you the ideal encounter.

Първоначално конят е бил само дивеч за хората. Много продукти са получавани от коне – месо, мляко, използвани са конските кожи за изработване на облекла, костите - за направа на примитивни сечива, фармацевтични продукти и т.н. Постепенно с одомашняването конят се превърнал в ценен помощник в ежедневната работа на човека. Изграждайки тази дълголетна връзка и с напредването на цивилизацията, животът на човека станал немислим без коня.

Коневъдството по нашите земи има хилядолетна история, която датира още от времето на траките.

Възможно работно време – Работното време на техник-животновъдите е с нормална продължителност, но предвид спецификата на грижите за животните е възможно то да бъде удължено до късно през нощта, както и да се работи през почивните и през празничните дни от годината.

Националните паркове не са единствената възможност за решаването на проблема с пашуването

Чистотата в съоръженията за съхранение на селскостопански продукти гарантира, че здравето на животните не е компрометирано от патогени като мухъл или микотоксини.

За сравнение, отглеждането на щрауси, например, може да бъде подпомагано. Вероятно експертите по правилата за подпомагане имат обяснение защо е така, но не и браншовите представители в коневъдството.

Техническото съхранение или достъпът са необходими за легитимната цел да се съхраняват предпочитания, които не са поискани от абоната или потребителя.

Възможни правила и нормативи, които задължително трябва да се спазват – Работникът в животновъдството е длъжен да познава, спазва и прилага правилата за здравословни и безопасни условия на труд и за опазване на околната среда.

Кончетата за износ от България отиват най-често в Германия, САЩ, Кипър, Гърция и Румъния, но официална статистика за този износ няма. Източнобългарският, Плевенският и Българският спортен кон са най-търсени заради достъпната цена, кроткия нрав и доброто представяне в спортните дисциплини.

Основният масив от племенни жребци и кобили се намира в конезаводите „Кабиюк", „Стефан Караджа", „Хан Аспарух" и няколко частни ферми, пре­димно в Североизточна България.

Страници Коневъдство за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Основните рисисти породи са Американският, Френският, Орловският и Руският рисак. Рисистите коне са предназначени предимно за хиподрумни надбягвания с двуколки, поради характерната за тях способност за бързо движение в тръс. Коне от тези породи се развъждат в конезаводите Ст. Караджа гр. Балчик и Хан Аспарух гр. Разград, както и в много частни стопанства. Интересът към тези коне от страна на любителите на хиподрумни надбягвания е значителен, а приходите от тотализатора в развитите страни непрекъснато растат.

Арабските коне са най-старата културна порода в света, която пряко или косвено е взела участие в създаването на всички културни породи коне от ездови и ездово-впрегатен тип. Отличават се с елегантни форми и изключителна работоспособност.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Окончателното ръководство за коневъдството”

Leave a Reply

Gravatar